image_pdfimage_print

11 marca 2018 r. na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach odbyła się zbiórka krwi w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „spoKREWnieni służbą” z okazji upamiętnienia Dnia Żołnierzy Wyklętych. Organizatorami była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach, Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach, Straż Graniczna w Mielniku.
Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku zbiórkę krwi rozpoczął punktualnie o godzinie 9.00. Do godziny 14.00 zarejestrowało się 45 potencjalnych dawców. Ostatecznie krew oddało 38 osób, wśród których obecni byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Straży Granicznej w Mielniku, druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mieszkańcy powiatu siemiatyckiego .W ramach II edycji akcji pobrano łącznie 17,1 litra krwi.
Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom, którzy swoją postawą pełną humanitaryzmu przyczynili się do wspólnego sukcesu na rzecz drugiego człowieka.

Opracował: st. kpt. Sylwester Uściniak

Zdjęcia: kpt. Łukasz Krasowski